Pierwszy dzień MODN za nami!

Ruszyły V Międzynarodowe Otwarte Dni Nauki (V International Open Scientific Days)!  Zapraszamy do obejrzenia inauguracji: https://www.youtube.com/watch?v=FoondBSY2IU

O godz. 9:30 o barwnych losach 66. kaszubskiego pułku piechoty opowiadało Stowarzyszenie Twierdza Chełmno.  Następnie uczestnicy Międzynarodowych Otwartych Dni Nauki (MODN) mieli okazję wziąć udział w symulacji rozprawy sądowej, którą przygotowali studenci WPAiE Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy pod kierunkiem dr Wiesława Juchacza.

O godz. 11:00 uroczystej inauguracji V MODN w Sali Senatu KPSW dokonała JM Rektor, prof. KPSW dr Helena Czakowska. JM Rektor witając zgromadzonych gości podkreśliła międzynarodowy charakter dni nauki, dzięki udziałowi licznych delegacji z uczelni z zagranicy, m.in. z Turcji, Ukrainy, Bułgarii, Chin. Organizacja MODN ma na celu  intensyfikację umiędzynarodowienia studiów, poznanie kultury innych narodów oraz popularyzację nauki, kultury i sztuki. JM Rektor w swym wykładzie inauguracyjnym poruszyła kwestie zmian kulturowych w dobie globalizacji i zagrożeń wynikających z tego procesu. Oferta MODN 2016 ma przyczynić się do lepszego rozumowania świata, między innymi poprzez lepsze poznanie obszarów wiedzy, wzajemnych relacji, ale i zabawę, na którą w ramach międzynarodowego pikniku Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy zaprasza wszystkich, bez wględu na wiek, płeć, narodowość.
Program V Międzynarodowych Otwartych Dni Nauki przedstawiła Kierownik Działu Promocji i Informacji Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy, pani Dorota Habel. Zaprezentowano także filmik promujący zeszłoroczną edycję MODN. Po inauguracji rozpoczęła się III Studencka Konferencja Naukowa pt. "Współczesne Problemy Prawa".

Odbyło się dziś także dyktando z języka angielskiego, którego laureatem został Amadeusz Wojciechowski. Najlepsi uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, w tym kurs e-learningowy. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Zapraszamy do udziału w jutrzejszych wykładach przygotowanych przez kadrę naukową Wołyńskiego Uniwersytetu Narodowego oraz wykłady kadry naukowej KPSW dotyczące badań własnych pt. "Interesująca ekonomia". W programie także warsztaty dla szkół gimnazjalnych i średnich.

Zachęcamy do śledzenia aktualnego programu MODN:www.kpsw.edu.pl/modn/program