Podsumowanie debaty międzypokoleniowej

W minioną sobotę, tj. 21 stycznia br. w murach KPSW odbyła się debata międzypokoleniowa pt. "Pokolenia - porozumienie czy konflikt".
Licznie przybyłych gości powitała dr Katarzyna Stefanowicz-Zawiszewska a oficjalnego otwarcia debaty dokonała dr Marta Chyła, Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych i Filologicznych KPSW.
Program przedsięwzięcia rozpoczął występ dzieci z Przedszkola nr 26 "Pod tęczowym parasolem" w Bydgoszczy, które zaprezentowały zebranym Jasełka z udziałem postaci z bajek.

Po części artystycznej przedszkolaków nastąpiła projekcja filmu "Zapomniane historie" autorstwa p. Agaty Wędrowskiej i p. Marcina Roszczyniały.
Wystąpienia dotyczące tematyki problemowej konfliku pokoleń moderowała dr Katarzyna Stefanowicz-Zawiszewska. Prof. KPSW, dr hab. Maria Kuchcińska opowiedziała o "Dziadkowaniu" a studenci KPSW: p. Małgorzata Piszczek, p. Natalia Walczak, p. Sonia Kozupa, p. Mateusz Grzębski przedstawili punkt widzenia kolejno: trzydziestolatków, dzieci, seniorów, wnuka/córki.
Doskonałym dowodem na to, że pokolenia szukają drogi porozumienia był występ muzyczny uczniów Niepublicznej Szkoły Jagiellonka z Inowrocławia i seniorów z Zespołu "Szczepanowianie".
Podczas dyskusji podjęto między innymi temat barier, jakie muszą pokonywać przedstawiciele różnych pokoleń w codziennym życiu. Pani Honorata Wilk, dyrektor Stowarzyszenia "Z potrzeby serca", w swym przemówieniu podkreśliła przede wszystkim fakt, że chęć i mobilizacja wraz ze wsparciem najbliższych może prowadzić do szerokiej aktywności najstarszych, dla których w regionie prowadzi się wiele ciekawych animacji.
Debata międzypokoleniowa była żywym świadectwem na to, że bariery, przeszkody można przełamywać a organizacja wspólnych inicjatyw integruje i łączy.
"Pokolenia moga ze sobą współpracować i przede wszystkim dla siebie zrobić coś miłego" - mówiła dr Katarzyna Stefanowicz-Zawiszewska.

Zapraszamy do obejrzenia materiału zrealizowanego przez TVP3 Bydgoszcz.

foto 1

foto sluchacze