Prof. Czesław Kłak z WPAiE odznaczony

Prof. Czesław Kłak, kierownik Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Kryminalistyki, Kryminologii i Nauk Penitencjarnych KSPW, 30 lipca 2019 r. został odznaczony Medalem „W 100. Rocznicę Powołania Policji Państwowej” oraz uhonorowany przez Policję Podkarpacką Medalem „100. Rocznicy Powstania Policji Państwowej 1919 – 2019 r.”

Prof. Czesław Kłak od wielu lat współpracuje ze służbami mundurowymi, m.in. z Policją, organizując konferencje i seminaria naukowe dotyczące problematyki prawa policyjnego i zwalczania przestępczości, jak również prowadząc szkolenia dla funkcjonariuszy Policji, przygotowując opinie prawne na zlecenie jednostek organizacyjnych Policji. Liczne grono jego uczniów stanowią funkcjonariusze Policji, którzy pod jego kierunkiem przygotowali prace licencjackie, magisterskie oraz doktorskie. Prof. Czesław Kłak jest także członkiem licznych gremiów eksperckich, zajmujących się m.in. bezpieczeństwem i porządkiem publicznym, wspierając Policję swoją wiedzą i doświadczeniem. Wykonując zawód prokuratora nadzorował m.in. śledztwa policyjne w sprawach o najpoważniejsze przestępstwa.