Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UK

Budowa coraz bliżej finału

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla studentów naszej uczelni! Dobiega końca budowa drugiego gmachu dydaktycznego KPSW przy ul. Toruńskiej. Będzie on bliźniaczo podobny do obiektu, który już stoi od strony wschodniej. Wewnątrz zmieni się jedynie układ niektórych sal, a aula na ostatnim piętrze pomieści aż 450 studentów. Pierwsze zajęcia odbędą się tam już w październiku.

Czytaj więcej...

Ważne dla kandydatów na budownictwo

Osoby zainteresowane kształceniem na kierunku Budownictwo zobowiązane są do dostarczenia, wraz z pozostałymi wymaganymi dokumentami, zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki, wystawionego przez lekarza medycyny pracy. W Biurze Rekrutacji KPSW kandydaci na ten kierunek mogą odbierać skierowania na wymienione badania, z którym za wizytę w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Bydgoszczy, nie zapłacą ani złotówki.

Gratulujemy żołnierzom! Gratulujemy studentom filologii!

80 procent żołnierzy 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej zdało „wojskowy" egzamin z języka angielskiego. Dumni mogą być kursanci oraz ich nauczyciele, czyli studenci filologii angielskiej KPSW! To oni przez 6 miesięcy prowadzili dla żołnierzy specjalne zajęcia językowe.

Czytaj więcej...

Na urlop do Akademii Lidera Biznesu

Jeśli jesteś osobą przedsiębiorczą, myślisz o własnym biznesie lub już taki masz, lecz nie wiesz jak skutecznie zarządzać firmą i komunikować się z innymi, dołącz do Akademii Lidera Biznesu. Szkolenia połączone z wakacyjnym wypoczynkiem zaplanowano na sierpień.

Czytaj więcej...

Radio Megafon nadaje w wakacje

Doskonała wiadomość dla stałych słuchaczy Akademickiego Radia Internetowego KPSW: w tegoroczne wakacje Megafon nadaje bez przerwy! Jakby tego było mało, studenci przygotowali letnią ramówkę, a w niej szereg nowości.

Czytaj więcej...

Ministerialny sukces Roczników Ekonomicznych KPSW

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy ma zaszczyt poinformować, że nasza publikacja – Roczniki Ekonomiczne, wydawana przez Wydział Ekonomii KPSW, znalazła się na prestiżowej ministerialnej liście polskich i zagranicznych czasopism naukowych. Po recenzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Roczniki Ekonomiczne otrzymały 2 punkty. Publikacja ta ukazuje się nakładem wydawnictwa KPSW od 2008 roku pod redakcją prof. zw. dr hab. Andrzeja Czyżewskiego.

To prestiżowe wyróżnienie jest ogromnym osiągnięciem Wydziału Ekonomii naszej uczelni. Mamy nadzieję, że ten ministerialny sukces przyczyni się do pozytywnego zakończenia starań o uzyskanie uprawnień do prowadzenia studiów II stopnia na kierunku Ekonomia.

Czytaj więcej...

Twórczość dziecka autystycznego.

19 czerwca na Wydziale Pedagogicznym, KPSW odbyło się sympozjum poświęcone twórczości dziecka autystycznego. Do współorganizacji uczelnia zaprosiła Towarzystwo Autyzmu w Toruniu. Celem sypmozjum była pogłębiona analiza twórczości dzieci autystycznych, wpływ sztuki na funkcjonowanie rodziny dotkniętej problemem autyzmu oraz rola jaką odgrywa ona w życiu osób niepełnosprawnych. W spotkaniu wzięli udział naukowcy, studenci oraz rodzice dzieci autystycznych. Sympozjum towarzyszyła wystawa prac dzieci dotkniętych autyzmem.

Bartek zaczarował tenisową rakietkę i...wygrał!

W dniu 10 czerwca w hali sportowej kampusu KPSW przy ul. Toruńskiej odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w tenisie stołowym. Po zaciętej walce zwycięzcą turnieju został Bartosz Stachowiak student I roku budownictwa NS. Tuż za nim uplasował się jego kolega z roku Jarosław Kwiatkowski, natomiast III miejsce zajął Marcin Grzywacz z I roku Filologii. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl