Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UK

Co ty wiesz o zarządzaniu?

Koło Naukowe HRM na UMK zaprasza studentów ekonomii - i nie tylko - do udziału w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Zarządzaniu Zasobami Ludzkimi. Jeśli chcecie sprawdzić swoją wiedzę z zakresu zarządzania kadrami, ruszajcie do Torunia. Kolejna, czwarta już edycja odbędzie się 13 maja 2010 roku.

Czytaj więcej...

Juwenalia Bydgoskie 2010

Studenckie święto oficjalnie rozpocznie się 12 maja, ale w pierwszych juwenaliowych imprezach będzie można uczestniczyć już od poniedziałku (10 maja). W cyklu kulturalno- rozrywkowych spotkań pod hasłem „Pokaż się" będzie można podziwiać także wielu uzdolnionych studentów naszej uczelni. Szerszej publiczności zaprezentuje się Teatr Akademicki KPSW, Chór Akademicki. Będzie także okazja zobaczyć naszego studenta, który gotując... recytuje wiersze.

Czytaj więcej...

Dyktando z burmistrzem Londynu!

Kilkudziesięciu uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a także gimnazjalistów wzięło udział w trzeciej już edycji Dyktanda z Języka Angielskiego. Wielki sprawdzian umiejętności odbył się 28 kwietnia 2010, a tego kto wygrał nagrodę główną, czyli indeks na filologię angielską, dowiemy się 5 maja 2010. Kto nie był, może się sprawdzić choćby teraz - tekst tegorocznego dyktanda znajdzie poniżej.

Czytaj więcej...

Studenci wyróżnili żołnierzy i vice versa

Przez pół roku 15 studentów filologii angielskiej KPSW, w ramach praktyk, nauczało języka blisko 100 żołnierzy 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej. Na zakończenie kursu „nauczyciele" postanowili wyróżnić 28 najlepszych „uczniów". Żołnierze nie pozostali dłużni i uhonorowali naszych studentów specjalnymi podziękowaniami.

Czytaj więcej...

Konferencja - Internet a rozwój regionalny

Już po raz trzeci Bydgoszcz jest miejscem konferencji „Etyka w mediach w dobie globalizacji", której tegoroczny temat to „Internet a rozwój regionalny". Współorganizatorami konferencji, która odbędzie się 5 maja 2010 roku w Operze Nova w Bydgoszczy są: Papieska Rada ds. Środków Społecznego Przekazu, Radio Watykańskie, Polska Akademia Nauk z Poznania, Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Bydgoszczy, Diecezja Bydgoska, Stowarzyszenie Etyki Słowa oraz uczelnie wyższe z regionu - wśród nich Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa.

Czytaj więcej...

Drzwi otwarte w KPSW

Jak działa niwelator i na czym polega praca geodety? Czy warto studiować ekonomię? Dlaczego sztuka może mieć właściwości terapeutyczne? Jak wygląda radiowe studio? Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź podczas drzwi otwartych w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej, które odbędą się 28 kwietnia (środa). Zapraszamy do budynku przy ul. Toruńskiej 55-57 w godz. 11.00-14.00.

Czytaj więcej...

Młodzi dziennikarze gośćmi KPSW

Ponad 54 uczestników z 22 szkół z regionu wzięło udział w VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Dziennikarskiego, którego organizatorem jest Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy. Współorganizatorem zmagań, a także gospodarzem finałowej gali była Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa, gdzie 22 kwietnia wręczono nagrody i wyróżnienia.

Czytaj więcej...

Poczytaj najlepsze czasopisma naukowe

Biblioteka Główna KPSW uzyskała dostęp do baz danych EBSCO. Pakiet obejmuje 12 baz zawierających wysokiej klasy czasopisma naukowe. Ich szczegółowy opis znajduje się tutaj. Zapraszamy studentów i pracowników uczelni do korzystania z bazy. Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać do biblioteki w celu otrzymania loginów i haseł.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl