Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa ma 10 lat!

6 marca 2010 uroczyście świętowaliśmy jubileusz 10-lecia. Tego dnia w Filharmonii Pomorskiej pojawiły się setki osób - naszych pracowników, studentów i przyjaciół. Władze KPSW uhonorowały najbardziej zasłużonych dla rozwoju uczelni pracowników oraz przedstawicieli władz wojewódzkich, samorządowych i kościelnych, wiele instytucji i współpracowników. Galę uświetnił wyjątkowy koncert najpiękniejszych arii operowych oraz pieśni w wykonaniu zespołu Servi Domini Cantores oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Pomorskiego Okręgu Wojskowego. Ten niespotykany mariaż zasłużył na owacje na stojąco!

Czytaj więcej...

Tydzień Nauki zainaugurował Jubileusz

W pierwszym tygodniu marca naszą uczelnię odwiedzili wyśmienici goście z kraju i z zagranicy. Wszystko za sprawą Tygodnia Nauki, który zainaugurował uroczyste obchody jubileuszu 10-lecia KPSW. Naukowcy, aktorzy, dziennikarze i eksperci w wielu różnych dziedzinach prowadzili warsztaty, seminaria i otwarte wykłady. Chętnych do udziału w spotkaniach nie brakowało.

Czytaj więcej...

Poznajmy się lepiej!

Zaledwie kilka dni temu pożegnaliśmy zagranicznych studentów, którzy uczyli się w KPSW przez ostatnie pół roku. Ich miejsce zajmują jednak nowi koledzy z uniwersytetów w Turcji, Grecji i na Ukrainie. W środę studenci przyjeżdżający na studia do Bydgoszczy rozpoczynają czterodniowy „tydzień" integracyjny. Imprezę adaptacyjną organizują uczelnie bydgoskie.

Czytaj więcej...

Terminarz szkoleń gotowy

Rozpoczęły się szkolenia w ramach projektu „Uczelniany Ośrodek Wsparcia Społecznego KPSW". Szczegółowy terminarz spotkań dla kosmetyczek, kucharzy, spawaczy, kasjerów, florystów, menadżerów i agentów ubezpieczeniowych poniżej - w zakładce Europejski Fundusz Społeczny.

Wykształcenie i dobry fach w ręku

Jesteś bezrobotny i studiujesz w trybie niestacjonarnym w KPSW? Chcesz zdobywać wykształcenie, a równocześnie uczyć się zawodu? Skorzystaj z bezpłatnych kursów organizowanych przez naszą uczelnię.

Czytaj więcej...

Integracja w międzynarodowym klubie

Jeśli chcesz podszkolić język angielski, zawrzeć międzynarodowe znajomości i wymieniać poglądy na różnorodne tematy, nowo powstały Klub Integracyjny to miejsce właśnie dla Ciebie! Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Centrum dla Studentów Zagranicznych - centrum@kpsw.eu

Czytaj więcej...

Bydgoszcz oczami cudzoziemców

Czy Bydgoszcz i jej mieszkańcy czymś Cię zaskoczyli? Może zauważyłeś sytuacje podobne bądź odmienne od tych, z którymi spotykasz się na co dzień w swoim kraju? Uwiecznij je na zdjęciu i przystąp do konkursu! Uwaga - przedłużamy termin nadsyłania zdjęć - na fotograficzne prace zagranicznych studentów czekamy do 1 lutego!

Czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl