Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

O pracy pedagoga w Turcji

Wykładowcy tureckiego Uniwersytetu Aksaray są gośćmi naszej uczelni. Zapraszamy studentów i nauczycieli na wykłady, które przygotowali zagraniczni goście. Pierwszy z nich, na temat tureckiego konserwatyzmu odbędzie się 23 maja (poniedziałek), a wygłosi go dr Mahmet Akinci (ul. Piotrowskiego 12-14, sala 204). Na kolejny zapraszamy w środę, 25 maja 2011 na godz. 8.00 do sali 112 przy ul. Toruńskiej 55-57. Drugie spotkanie adresowane jest w szczególności do studentów pedagogiki, a dotyczyć będzie systemu edukacji i pracy pedagoga w Turcji. Wykład wygłosi dr Ahmet Kurnaz.

Czytaj więcej...

Nasza uczelnia wspiera pracujące mamy

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Mama w pracy". Celem konkursu organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja oraz dziennik „Rzeczpospolita" jest zwrócenie uwagi na trudności Polek w łączeniu macierzyństwa z pracą zawodową i nagradzanie tych firm, które wspierają kobiety łączące wychowywanie dzieci z pracą zawodową. W tym roku udział w konkursie wzięły 102 firmy z całego kraju, a wśród najlepszych znalazła się właśnie nasza uczelnia!

Czytaj więcej...

Studencki spływ kajakowy

Zapraszamy studentów KPSW - członków AZS i nie tylko - do udziału w spływie kajakowym na trasie Smukała - Bydgoszcz, który odbędzie się 27 maja 2011 (piątek). Zapisy do 25 maja 2011 r.

Czytaj więcej...

Wiosna bez zasłony dymnej

Palaczy, także tych biernych zapraszamy 25 maja (środa) o godz. 11.00 do Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy na Konferencję Antytytoniową z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu pod hasłem „Wiosna bez zasłony dymnej". W programie ciekawe wykłady, a także garść profilaktyki - pomiary ciśnienia i cukru, badanie tlenku węgla w powietrzu wydychanym przez palaczy i osoby palące biernie oraz nauka samobadania piersi i jąder. Organizatorami spotkania są Państwowa Inspekcja Sanitarna i nasza uczelnia, a partnerami Zakład Promocji Zdrowia Regionalnego Centrum Onkologii oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA - Oddział Bydgoszcz.

Czytaj więcej...

Jak młodzi widzą swoje miasto?

Zakończył się konkurs fotograficzny „Bydgoszcz w obiektywie" adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na kilkudziesięciu zdjęciach podziwiać można miasto widziane oczami młodych. Czyje obrazy zachwyciły jury? Wyniki tej rywalizacji poznamy po 23 maja 2011 roku - nazwiska zwycięzców opublikowane będą na stronie internetowej KPSW.

Czytaj więcej...

IV Spływ Papieski rzeką Brdą

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa już po raz czwarty zaprasza na Spływ Papieski rzeką Brdą na trasie Mylof-Woziwoda. Spływ odbędzie się 4 czerwca (sobota) 2011 i od tego roku zawsze będzie organizowany w pierwszą sobotę tego miesiąca. Termin ten nie jest przypadkowy - upamiętnia bowiem wizytę Jana Pawła II w Bydgoszczy (7 czerwca 1999) podczas VII pielgrzymki do Polski. Serdecznie zapraszamy do udziału studentów oraz mieszkańców naszego regionu.

Czytaj więcej...

Wykład wybitnego cywilisty

Wybitny prawnik i autorytet w dziedzinie prawa cywilnego, profesor Zbigniew Radwański będzie 17 maja 2011 roku gościem naszej uczelni. O godz. 12.00 wygłosi wykład na temat: „Kodyfikacja prawa cywilnego", na który zapraszamy do auli 308 (Aula Magna, ul. Piotrowskiego 12-14). Zaledwie tydzień temu, prof. Zbigniew Radwański został odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego najwyższym odznaczeniem państwowym - Orderem Orła Białego. Na spotkanie z Panem Profesorem zapraszamy studentów, pracowników, mieszkańców miasta i regionu.

Czytaj więcej...

Żegnamy kolejnych absolwentów KPSW!

1 czerwca 2011 roku (środa) pożegnamy kolejnych absolwentów Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej. W dyplomatorium Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Pedagogicznego weźmie udział ponad 60 byłych studentów naszej uczelni. Uroczystość odbędzie się w budynku KPSW przy ul. Piotrowskiego 12-14 (Aula Magna) o godz. 14.00.

Czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl