Studenci wobec przyszłości. Aspiracje, postawy, działania

Autor: Marta Chyła
Miejscowość i rok: Bydgoszcz 2015
Liczba stron: 211, format B5
ISBN: 978-83-89914-86-6
CENA: 36,75 zł ( w tym 5 % Vat)
Zamów książkę:

Spis treści Pobierz

"Studenci szkół wyższych niepublicznych podjęli długofalowy krok w kierunku jak najkorzystniejszego usytuowania się w społeczeństwie, wykreowania dla siebie jak najlepszej sytuacji w przyszłości – podjęli decyzję o studiowaniu. Współcześnie jednak do osiągnięcia celów zawodowo-materialnych nie wystarczy zdobycie samego formalnego wykształcenia. Studenci powinni, a właściwie muszą podejmować różnego rodzaju dodatkowe działania budujące ich kapitał kulturowy, społeczny i ekonomiczny (…). Na przyszłość studentów wpływa szereg czynników zewnętrznych i wewnętrznych, (nie tylko związanych z edukacją), których badani mogą, lecz nie muszą sobie uświadamiać. Na tej podstawie kształtować się będą postawy, które ułatwią lub utrudnią osiągnięcie własnych celów."

Z wprowadzenia