Sympozjum w ramach XXXVIII TKCh

12 listopada 2019 roku w ramach XXXVIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskieodbyła się pierwsza część Sympozjum "Rzeczpospolita Niepodległa - odzyskiwanie, scalanie, budowanie".

Patronat nad Sympozjum "Rzeczpospolita Niepodległa - odzyskiwanie, scalanie, budowanie" objęli: dr Helena Czakowska prof. KPSW, Rektor Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy oraz prof. dra hab. Jacek Woźny, Rektor UKW.

W KPSW zgromadzeni goście wysłuchali wykładu ppłk. Wojciecha Zawadzkiego pt. "Na szlaku Niepodległości Pomorza i Kujaw. Wielki bój o zachowanie i utrzymanie niepodległości i polskości" oraz dra hab. Janusza Kutty, prof. KPSW pt. "Heroizm pierwszego pokolenia Polaków odrodzonej Polski".

Wykłady dopełniła prelekcja dr Agnieszki Wysockiej "(NIE)ZWYKŁE KOBIETY POMORZA I KUJAW - ONE BUDOWAŁY NIEPODLEGŁĄ" i spektakl teatralny o tym samym tytule, w wykonaniu Teatru Form Różnych "Nasza Klasa" Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, w reżyserii Teresy Szpecht-Wądzińskiej.

Dziękujemy wszystkim zgromadzonym za przybycie i zapraszamy na kolejne wydarzenie organizowane na naszej Uczelni w Tramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, które odbędzie się 14 listopada o godz. 12:00. Rozmowę z młodzieżą przeprowadzi ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz, nauczyciel akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, dotyczącą jak "Być Katolikiem we współczesnym świecie".