Uroczystość wręczenia Medali Jerzego Sulimy-Kamińskiego

W środę 20 kwietnia w bydgoskim ratuszu obyła się uroczystość wręczenia Medali Jerzego Sulimy-Kamińskiego za rok 2016. Wśród wyróżnionych znalazł się prof. KPSW, dr hab. Janusz Kutta, Prorektor Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy.

Kapituła Medalu Jerzego Sulimy-Kamińskiego zwróciła uwagę na ogromny dorobek naukowy, prace nad wielotomowym „Bydgoskim Słownikiem Biograficznym”, liczne publikacje z zakresu historii i dziejów Bydgoszczy oraz nieustającą obecność prof. KPSW, dra hab. Janusza Kutty w życiu kulturalnym Pomorza i Kujaw, kierowanie Archiwum Państwowym w latach 1982-2004, a także pracę dydaktyczną z młodzieżą akademicką.

Wraz z prof. KPSW, drem hab. Januszem Kuttą uhonorowani Medalem zostali również: pisarz i dziennikarz Jerzy Derenda, aktor filmowy i teatralny Leonard Pietraszak oraz dyrygent Marek Pijarowski. Pośmiertnie uhonorowano Andrzeja Szwalbego i Kazimierza Jułgę.

W imieniu całej Społeczności Akademickiej składamy na ręce prof. KPSW, dra hab. Janusza Kutty serdeczne gratulacje z okazji otrzymania tego zaszczytnego wyróżnienia.