Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Współpraca z Ośrodkiem Readaptacyjnym "Mateusz"

Dbając o praktyczny wymiar nauczania WNSiF nawiązuje współpracę z licznymi ośrodkami, instytucjami i przedsiębiorstwami.
Z Ośrodkiem Readaptacyjnym "Mateusz" Wydział współdziała już od roku 2013.  „Mateusz” od początku swego istnienia działa na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Są to osoby, które przez konflikty z prawem, pobyt w zakładzie karnym oraz uzależnienia straciły wszystko, zostały odrzucone przez rodzinę, przyjaciół, pozostawione same sobie – bez miejsca stałego pobytu i środków do życia.

Wszystko to sprawia, że tracą wiarę w siebie, własne siły, a ich samoocena ulega drastycznemu obniżeniu. Ludzie z tego typu problemami potrzebują kompleksowego wsparcia. Nie mogąc go znaleźć powracają do dawnych środowisk, gdzie nierzadko ulegają wpływom swoich „dawnych znajomych”, co w konsekwencji prowadzi do ich powrotu do uzależnienia i konfliktów z prawem.
Studenci kierunku Praca Socjalna realizują w Ośrodku szereg projektów socjalnych, praktyki a także wolontariat.

Prof. KPSW, dr hab. Monika Jaworska-Witkowska, Dziekan WNSiF i prof. dr hab. Lech Witkowski starają się skłaniać, zachęcać studentów do niesienia pomocy i wdrażania się w pracę na rzecz innych, by w przyszłości zawodowej profesjonalnie i z zaangażowaniem podejmować działania na rzecz dobra społeczeństwa.
Pan Waldemar Dąbrowski - założyciel "Mateusza -  jest częstym gościem na konferencjach w KPSW. Występuje także w roli prelegenta podczas konferencji penitencjarnych organizowanych przez WNSiF.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl