Jak obcokrajowcy widzą Bydgoszcz?

"Bydgoszcz widziana oczami cudzoziemca" - to wystawa fotograficzna, którą jeszcze przez kilka dni oglądać będzie można w bydgoskim ratuszu. Autorami zdjęć są zagraniczni studenci, którzy studiują na bydgoskich uczelniach. Wśród prac podziwiać można także ujęcia wykonane przez studentki z Turcji uczące się w naszej uczelni. 4 stycznia wystawę otworzyli dr Helena Czakowska, Prorektor ds. Organizacji i Rozwoju oraz wiceprezydent Bydgoszczy Eryk Kosiński.

Wtorkowy wernisaż był także okazją do promocji kalendarza "Bydgoszcz Internationally 2011", w którym znaleźć można zdjęcia ich autorstwa. Wystawa w bydgoskim ratuszu oraz wydawnictwo to inicjatywa zrealizowana przez Kujawsko-Pomorską Szkołę Wyższą w Bydgoszczy we współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszczy. Prezentowane zdjęcia wykonali studenci uczący się w Bydgoszczy w ubiegłym i obecnym roku akademickim. Wielu z nich uczestniczyło w wernisażu. - Gdy przyjechałam do Bydgoszczy, nie umiałam nawet wymówić nazwy miasta. Dziś jestem w niej zakochana, zwłaszcza w jej pięknej architekturze - zdradziła Meryem Altinok, studentka z Turcji, która od blisko pół roku uczy się w KPSW.

Bohaterowie spotkania dzielili się z gośćmi nie tylko wrażeniami z pobytu w naszym mieście. Przygotowali także tradycyjne smakołyki tureckiej kuchni. Bydgoszczanie mieli więc niebywałą okazję spróbować baklavy, czyli deseru z ciasta filo, orzechów i miodu, ciastek z serem oraz dolmades, czyli mini-gołąbków zawijanych w liście winorgron.

Przedsięwzięcie wpisane zostało do głównych założeń projektu: "Internacjonalizacja oraz podnoszenie kultury jakości kształcenia jako źródła reformy instytucjonalnej" sfinansowanego z Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego, którego Operatorem jest Fundacja Rozwoju systemu Edukacji.

Niecodzienną wystawę jeszcze przez kilka dni oglądać można w bydgoskim ratuszu przy ul. Jezuickiej 1 w sali 200A.

Oglądaj zdjęcia z wernisażu w naszej Galerii www!