XXVI Kongres SERiA w Poznaniu

3-5 września 2019 roku odbył się XXVI Kongres Stowarzyszenia Ekonomistów Rolnictwa i Agrobiznesu. XXVI Kongres SERiA, organizowany przez Wydział Ekonomiczno-Społeczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu jest wpisany w wydarzenia obchodów 100-lecia Akademickich Studiów Rolniczo-Leśnych oraz Uniwersytetu Poznańskiego.

Tegoroczny Kongres SERiA odbył się pod hasłem "Wyzwania dla rozwoju agrobiznesu i obszarów wiejskich". Znani ekonomiści z całego kraju i zagranicy opisali w swych referatach, jakie wyzwania czekają rolnictwo dla dalszego rozwoju agrobiznesu i obszarów wiejskich. Referaty wygłosili także pracownicy naukowi Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy, doktorzy nauk ekonomicznych w dyscylinie ekonomia:

Dr Maryla Bieniek-Majka, Dr Marta Guth – Dostosowania rynkowe producentów owoców i warzyw do zmieniających się kanałów dystrybucji w wybranych krajach Unii Europejskiej po 2012 roku
oraz
Prof. dr hab. Andrzej Czyżewski, Dr Dariusz Czakowski – Zasobowe oraz efektywnościowe uwarunkowania produkcji zbóż i roślin oleistych w Unii Europejskiej

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.seria.com.pl

Dr Maryla Bieniek-Majka oraz dr Dariusz Czakowski.