Zmarł Prof. KPSW, dr hab. inż. Edward Kujawski, pierwszy Dziekan Wydziału Technicznego

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że 15 sierpnia 2019 odszedł od nas prof. dr hab.inż. Edward Kujawski, pierwszy Dziekan Wydziału Technicznego Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy.

Uroczysta msza św. za duszę prof. Edwarda Kujawskiego odbędzie się 31 sierpnia 2019 r. w Kościele Św. Trójcy w Bydgoszczy o godz. 12.00. Bezpośrednio po mszy urna z prochami zostanie pochowana na Cmentarzu Starofarnym przy ul.Grunwaldzkiej.

Twórca kierunku Geodezja i kartografia w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej, funkcję Dziekana Wydziału Technicznego sprawował w latach 2007-2009.

Prof. Edward Kujawski był członkiem Sekcji Geodezji Inżynieryjnej Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk. Był też wieloletnim członkiem jury konkursu Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. W okresie swojej pracy zawodowej wypromował czterech doktorów nauk w zakresie geodezji i kartografii, opublikował kilkadziesiąt prac naukowych, w tym cztery publikacje książkowe z zakresu geodezji oraz wyceny nieruchomości.
Przez kilka lat współpracował w Wydziałem Budownictwa Uniwersytetu Tongji w Szanghaju w zakresie inwentaryzacji zabytkowych obiektów architektonicznych. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, wieloma odznaczeniami resortowymi oraz nagrodami Ministra Nauki, Szkolnictwa Wyższego i Techniki. Stowarzyszenie Geodetów Polskich uhonorowało Profesora Złotą i Diamentową Odznaką Honorową SGP oraz medalem „Amigo Societas”.

Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia.
Rektor, Prezydent, Senat oraz Społeczność Akademicka KPSW