Szkoła Języka Polskiego i Kultury Polskiej

Szkoła Języka Polskiego i Kultury Polskiej Collegium Polonica oferuje cudzoziemcom możliwość uczenia się i doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem polskim oraz zdobycia wiedzy z zakresu polskiej kultury i historii. Oferuje kursy dostosowane do potrzeb i możliwości studenta: semestralne, roczne (intensywne) oraz letnie, wzbogacone programem kulturalnym i sportowym. Ze względu na wyjątkowe potrzeby studentów, zajęcia mogą się odbywać w językach: polskim, angielskim, rosyjskim lub włoskim. W ofercie znajdują się także moduły kształcenia: Kanon kultury polskiej, Kanon kultury europejskiej, Warsztat międzykulturowy. Szkoła Języka Polskiego i Kultury Polskiej organizowana jest przez Wydział Pedagogiczny i Centrum dla Studentów Zagranicznych KPSW.