Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UK

Kajakowy Spływ Papieski

Zapraszamy na X edycję Kajakowego Spływu Papieskiego, którego organizatorem jest Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy oraz Fundacja „Wiatrak”. Tegoroczny spływ odbędzie się 10 czerwca 2017 r. (sobota).

Spływ Papieski adresowany jest do miłośników przyrody, a w szczególności mieszkańców Kujaw i Pomorza, społeczności akademickiej z naszego regionu, młodzieży oraz wszystkich pasjonatów turystyki kajakowej. Z każdym rokiem kajakarzy jest coraz więcej, więc czekamy na Was, wysyłajcie zgłoszenia, odpowiadajcie na pytania konkursowe.

 

 

Idea spływu

I Spływ Papieski rzeką Brdą odbył się w roku 2008 inicjatorem jego był o. Mariusz Bigiel SJ a organizatorem Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy. Od 2015 roku współorganizatorem spływu jest Fundacja "Wiatrak". Kolejne kontynuują cykl corocznych spływów kajakowych, upamiętniających pobyt Karola Wojtyły na kujawsko-pomorskich szlakach wodnych, a w szczególności jego zamiłowanie do rzeki Brdy. Czerwcowy termin spływu pozwala zachować w pamięci wizytę Jana Pawła II w Bydgoszczy w 1999 roku. Jest również wyjątkową okazją do obcowania z pięknem i bogactwem przyrody oraz do wzmocnienia swych sił, zarówno fizycznych, jak i duchowych. 

Inicjatywa ta promuje rozwój turystyki kajakowej na Brdzie oraz na innych szlakach wodnych naszego regionu. Jej głównym zadaniem jest propagowanie aktywnej rekreacji połączonej z kontemplacją przyrody w duchu nauki papieskiej. Spływ promuje także aktywność sportowo-rekreacyjną, która służący profilaktyce zdrowotnej. Spływ adresowany jest do społeczności akademickich, młodzieży oraz mieszkańców Bydgoszczy i regionu.

 

Kontakt

Biuro Rektora i Prezydenta 

Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy 

ul. Toruńska 55-57, budynek B, II piętro

85-023 Bydgoszcz

Tel. 52 365 84 26 lub 510 993 084  

e-mail: splywpapieski@kpsw.edu.pl 

 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl