Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Inauguracja VIII Międzynarodowych Otwartych Dni Nauki na KPSW

6 kwietnia dr hab. Janusz Kutta, Prorektor KPSW, uroczyście zainaugurował VIII Międzynarodowe Otwarte Dni Nauki. Zaproszeni goście, wykładowcy z zagranicznych uczelni partnerskich, kadra naukowo-dydaktyczna KPSW, studenci z programu Erasmus + oraz studenci z Polski...

Wszyscy wysłuchali wykładu inauguracyjnego dr hab. Alicji Grześkowiak, prof. KPSW nt. Procesu Chrystusa. Na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii rozstrzygnięty został konkurs "100 lat ochrony własności przemysłowej w Polsce", który został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Patentowym RP oraz Kujawsko-Pomorską Agencją Innowacji.

Tego dnia również w bydgoskim Myślęcinku, na terenie ZOO, przeprowadzana została prezentacja kursów i studiów związanych z fizjoterapią zwierząt. Z atrakcji najbardziej cieszyli się najmłodsi odwiedzający, biorąc udział np. w karmieniu lemurów czy zabawach na specjalnie przygotowanym placu kinetycznym.

Wszyscy odwiedzający kampus KPSW mogli zapoznać się z wystawą Rzeźbię więc jestem... Dedykuję mojej Żonie, autorstwa artysty z regionu kociewskiego Maksymiliana Rostankowskiego.

Przez najbliższy tydzień Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy zaprasza mieszkańców Bydgoszczy i okolic do uczestnictwa w interdyscyplinarnych i międzynarodowych warsztatach i wykładach. Wśród wykładowców, którzy przeprowadzają zajęcia wymienić należy: Prof. Petro Gudz z Zaporoskiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego na Ukrainie, mgr Francesca Mastracci z Uniwersytetetu Roma Tre w Rzymie, mgr Manuel Castillo Martínez z Katedry Iberystyki i Latynoamerykanistyki Uniwersytetu Szczecińskiego, Pilar Blazques Ballesteros z Hiszpanii, Prof. Maksym Omelianenko z Kijowskiego Uniwersytetu Międzynarodowego na Ukrainie.

Szczegółowy program znajduje się na

www.kpsw.edu.pl/modn/program

 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl